Startlijst

AG2R CITROËN TEAM (8)
Bouchard, Geoffrey
Cherel, Mikaël
Cosnefroy, Benoît
DeWulf, Stan
Jungels, Bob
Naesen, Oliver
O’Connor, Ben
Paret-Peintre, Aurélien
ALPECIN – FENIX (8)
Dillier, Silvan
Gogl, Michael
Keirsbulck, Guillaume Van
Krieger, Alexander
Philipsen, Jasper
Planckaert, Edward
Poel, Mathieu van der
Sbaragli, Kristian
ASTANA QAZAQSTAN TEAM (8)
Battistella, Samuele
Dombrowski, Joe
Felline, Fabio
Gruzdev, Dmitriy
Lutsenko, Alexey
Moscon, Gianni
Velasco, Simone
Zeits, Andrey
B-B HOTELS – KTM (8)
Barthe, Cyril
Bonnamour, Franck
Gougeard, Alexis
Lecroq, Jérémy
Lemoine, Cyril
Mozzato, Luca
Rolland, Pierre
Schönberger, Sebastian
BAHRAIN VICTORIOUS (8)
Caruso, Damiano
Gradek, Kamil
Haig, Jack
Mohorič, Matej
Sanchez, Luis Leon
Teuns, Dylan
Tratnik, Jan
Wright, Fred
BORA – HANSGROHE (8)
Grossschartner, Felix
Haller, Marco
Kämna, Lennard
Konrad, Patrick
Politt, Nils
Poppel, Danny van
Schachmann, Maximilian
Vlasov, Aleksandr
COFIDIS (8)
Coquard, Bryan
Geschke, Simon
Izagirre, Ion
Lafay, Victor
Martin, Guillaume
Perez, Anthony
Thomas, Benjamin
Walscheid, Max
EF EDUCATION – EASYPOST (8)
Bettiol, Alberto
Bissegger, Stefan
Cort Nielsen, Magnus
Doull, Owain
Guerreiro, Ruben
Powless, Neilson
Rutsch, Jonas
Urán, Rigoberto
GROUPAMA – FDJ (8)
Duchesne, Antoine
Gaudu, David
Geniets, Kévin
Küng, Stefan
Le Gac, Olivier
Madouas, Valentin
Pinot, Thibaut
Storer, Michael
INEOS GRENADIERS (8)
Baarle, Dylan van
Castroviejo, Jonathan
Ganna, Filippo
Martínez, Daniel
Pidcock, Tom
Rowe, Luke
Thomas, Geraint
Yates, Adam
INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT (8)
Bystrøm, Sven Erik
Goossens, Kobe
Hoorn, Taco van der
Kristoff, Alexander
Meintjes, Louis
Pasqualon, Andrea
Petit, Adrien
Zimmermann, Georg
ISRAEL – PREMIER TECH (8)
Clarke, Simon
Froome, Chris
Fuglsang, Jakob
Goldstein, Omer
Houle, Hugo
Impey, Daryl
Neilands, Krists
Woods, Michael
JUMBO – VISMA (8)
Aert, Wout van
Benoot, Tiesj
Hooydonck, Nathan Van
Kruijswijk, Steven
Kuss, Sepp
Laporte, Christophe
Roglič, Primož
Vingegaard, Jonas
LOTTO SOUDAL (8)
Ewan, Caleb
Frison, Frederik
Gilbert, Philippe
Janse van Rensburg, Reinardt
Kron, Andreas
Moer, Brent Van
Vermeersch, Florian
Wellens, Tim
MOVISTAR TEAM (8)
Erviti, Imanol
Izagirre, Gorka
Jorgenson, Matteo
Mas, Enric
Mühlberger, Gregor
Oliveira, Nelson
Torres, Albert
Verona, Carlos
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM (8)
Asgreen, Kasper
Bagioli, Andrea
Cattaneo, Mattia
Honoré, Mikkel
Jakobsen, Fabio
Lampaert, Yves
Mørkøv, Michael
Sénéchal, Florian
TEAM ARKÉA – SAMSIC (8)
Barguil, Warren
Bouet, Maxime
Capiot, Amaury
Hofstetter, Hugo
Louvel, Matîs
Owsian, Lukasz
Quintana, Nairo
Swift, Connor
TEAM BIKEEXCHANGE – JAYCO (8)
Bauer, Jack
Durbridge, Luke
Groenewegen, Dylan
Jansen, Armund Grøndahl
Juul-Jensen, Chris
Matthews, Michael
Mezgec, Luka
Schultz, Nick
TEAM DSM (8)
Bardet, Romain
Dainese, Alberto
Degenkolb, John
Eekhoff, Nils
Hamilton, Chris
Leknessund, Andreas
Tusveld, Martijn
Vermaerke, Kevin
TOTALENERGIES (8)
Boasson Hagen, Edvald
Bodnar, Maciej
Burgaudeau, Mathieu
Latour, Pierre
Oss, Daniel
Sagan, Peter
Turgis, Anthony
Vuillermoz, Alexis
TREK – SEGAFREDO (8)
Ciccone, Giulio
Gallopin, Tony
Kirsch, Alex
Mollema, Bauke
Pedersen, Mads
Simmons, Quinn
Skujins, Toms
Stuyven, Jasper
UAE TEAM EMIRATES (8)
Bennett, George
Bjerg, Mikkel
Laengen, Vegard Stake
Majka, Rafał
McNulty, Brandon
Pogačar, Tadej
Soler, Marc
Trentin, Matteo

Bezoekers: 355